تبلیغات
ترامادول - مرگ تدریجی سوغات اعتیاد به اکستازی

ترامادول

دوستان بزرگوار امید من سلامتی همه شما هست من خودم درد کشیده هستم

مصرف کنندگان قرص ها ی اکستازی به دلیل فشارهایی که پس از مصرف این قرص، به روح و روان و جسم شان وارد می شود، اگر از مرگ نجات یابند، دچار افسردگی های خطرناک و بیماری های روحی می شوند.
نام علمی قرص اکستازی MDMA است و از مشتقات آمفتامین است. آمفتامین ها دسته ای از مواد محرک هستند که باعث تحریک سیستم اعصاب در فرد می شوند و خواص افزایش انرژی و بالا بردن ضربان قلب، افزایش فشارخون و ... را دارند. آمفتامین ها مصارف پزشکی دارند و باید با نسخه پزشک و به صورت کنترل شده، در اختیار افراد قرار گیرند. زیرا در بیماران اعصاب و روان یا کودکان بیش فعال استفاده می شوند.قرص اکستازی برای اولین بار در سال 1914 در آلمان تولید شد. در آن زمان متخصصان امیدوار بودند که بتوانند از این قرص استفاده درمانی زیادی به عمل آورند. این قرص در چند دهه مورد استفاده قرار گرفت ولی به دلیل عوارض زیادی که بر جای گذاشت، به طور کلی مصرف آن ممنوع شد تا این که بار دیگر در دهه 1980 میلادی، مصرف آن در میان نوجوانان و جوانان غرب رایج شد. این جوانان در مجالس رقص از این قرص ها استفاده می کردند. در سال 1985 مصرف این قرص غیر قانونی شده و حمل و داشتن آن جرم اعلام شد.
در تمام کشورهای عضو کنوانسیون سازمان ملل از جمله ایران، مصرف مواد روانگردان جرم است و هر چند که در قانون مبارزه با مواد مخدر ایران، نامی از اکستازی نیست، اما مصرف آن غیر قانونی است و دست قانونگذار برای برخورد باز است.
«اکس» ماده ای توهم زا و محرک است. این مواد به صورت پودر نیز وجود دارند. تولید کنندگان این قرص ها که عمدتاً در اروپای غربی و جنوب آسیای شرقی هستند، این قرص ها را در بیش از صد نوع، صد رنگ و با اسامی فریبنده در اختیار جوانان و نوجوانان قرار می دهند تا آنان را برای مصرف این مواد تشویق و ترغیب کنند. تحقیقات نشانگر این حقیقت تلخ است که مصرف کنندگان این قرص ها به دلیل فشارهایی که پس از مصرف این قرص، به روح و روان و جسم شان وارد می شود، اگر از مرگ نجات یابند، دچار افسردگی های خطرناک و بیماری های روحی می شوند.
فرد پس از مصرف ممکن است تا چند ساعت، حالات خوشایندی را احساس کند. او به صورت کاذب احساساتی مثل سرخوشی و افزایش حس صمیمیت می کند، ولی با مصرف این قرص، به دلیل این که ماده ای محرک است درجه حرارت بدن، فشارخون و ضربان قلب افزایش پیدا می کند و از آنجا که این قرص تنها مصرف نمی شود و در پارتی ها همراه با مشروبات الکلی مورد استفاده قرار می گیرد، باعث کم آبی شدید بدن می شود و فرد بر اثر ایست قلبی و عروقی جان می دهد.
فرد پس از چند ساعت اولیه که احساس افزایش انرژی می کند، خستگی شدید به سراغش می آید و در بعضی حالات که سرخوشی وجود ندارد، اضطراب به سراغ شخص آمده و تحریک پذیر می شود و این حالت هفته ها و ماه ها باقی می ماند.
جوانانی که اقدام به مصرف این قرص ها می کنند به دلیل این که دچار توهماتی در بینایی، شنوایی و دیگر حواس می شوند. به این علت بدون این که متوجه خطرات بشوند دست به کارهایی می زنند. مثلاً پنجره را باز کرده و به پایین می پرند و یا این که خود را از ماشینی که با سرعت در حال حرکت است، به پایین پرت می کنند. این افراد چیزهایی را که واقعیت ندارد می بینند و می شنوند. افراد بعد از ترک این مواد دچار بازگشت خاطرات توهمی و ناراحت کننده می شوند و در صورت استفاده مکرر از این قرص ها، پس از مدت کوتاهی به طرز دردناکی جان می سپارند.
این قرص ها به کبد و کلیه ها آسیب می رساند و فشارخون را بالا می برد و در یکی از حمله های فشارخون، خونریزی مغزی ایجاد می شود. این ماده بسیار خطرناک و اعتیادآور است. به این معنی که فرد تمایل به استفاده مجدد برای رسیدن به حالت های دلخواه پس از مصرف را پیدا می کند. به سرعت میزان دوز مورد نیاز افزایش می یابد و شخص بعد از عادت به « اکس » برای کنار گذاشتن آن، دچار علایم اضطراب و علایم ترک می شود. (البته سبک تر از علایم ترک هروئین و تریاک).
پس با این وصف لازم است که جوانان و والدین آنها با عوارض خطرناک استفاده از این قرص ها آشنا شده و اگر ارزش های اخلاقی و مذهبی در خانواده ها مستحکم گردد، جوانان ما از اعتیاد روی گردان خواهند شد.
 

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 9 اسفند 1390 توسط admin
استفاده از مطالب وبسایت با ذکر نام ترامادول 100 بلامانع است